Carnaval in ´t Baggergat, in één woord GEWELDIG!

Carnaval in ´t Baggergat, in één woord GEWELDIG!

Het zit er alweer op. Je kijkt er maanden naar uit en voordat je het weet is het alweer voorbij. Wij hebben zoveel mooie momenten meegemaakt.

Het begon voor ons allemaal vrijdag 17 februari. De start van de carnaval begon op basisschool ‘de Wieling’ in Haalderen. Wij mochten de viering openen en het jeugdprinsenpaar bekendmaken. Na een aantal jaar had ‘het Baggergat’ weer een jeugdprinsenpaar. Onze jeugdprins Guus Jansen en jeugdprinses Amy van Ingen. Ze vonden het beide erg spannend, maar wat deden ze het goed. Na de nodige dansjes en polonaises moesten we helaas weer verder. Maar wat was het een goede opening van de carnaval!

Diezelfde ochtend mochten we op bezoek bij de jongste kleibakker van ‘het Baggergat’. Cato Derksen, dochter van Claudia Derksen is 10 februari geboren en daarmee meteen de jongste kleibakker. Wij vonden het heel bijzonder aangezien de opa en oma van Cato Derksen, Jos Derksen en Ine Derksen in het verleden ook prinsenpaar zijn geweest van ’t Baggergat.

Aan het einde van deze middag was de sleuteloverdracht voor de jeugd in Huissen. Onze jeugdprinses Amy wilde de sleutel graag in ontvangst nemen. Er was een flinke opkomst van verschillende verenigingen. Vele optredens werden gedaan en uiteindelijk kwam het grote moment, Amy mocht de sleutel van ’t Baggergat in ontvangst nemen.

Na deze drukke dag met veel indrukken besloten we om ’s avonds nog even naar Zalencentrum de Kolk te gaan en mee te helpen met versieren. Iedereen had veel zin in de carnaval, en wij ook!

Na een nachtje slapen (nouja vooral veel wakker liggen want je zit vol adrenaline) was het moment aangebroken. De carnaval ging voor ons nu echt starten want wij mochten de sleutel in ontvangst gaan nemen in Huissen. Ondanks het slechte weer hadden we er onwijs veel zin in. Het is een hele gebeurtenis. Zoveel verenigingen bij elkaar. Alle prinsenparen gingen een rondje lopen door het centrum van Huissen onder begeleiding van een drumfanfare. Het blijft apart als je ineens allemaal mensen in de winkel en winkelstraat ziet stoppen om naar alle prinsenparen te kijken.  Bij de kerk in Huissen maakte we een stop en werden de nodige shotjes al gedronken. Er werd een toespraak gedaan en prins Gabri d´n Getapte Boezenier uit Huissen reikte aan de aanwezige prinsen zijn onderscheidingen uit. Daarna ging de tocht verder naar het beginpunt ‘de Gouden Engel’. Onder begeleiding van de buutmars kwamen wij het podium op. Deze ochtend werden weer vele optredens gedaan, natuurlijk ook van onze eigen dansgarde. Danique Brous en Noa Arends deden een duo-dans. Geweldig gedaan meiden! Onze eigen Gerie mocht de orde van de vlinder in ontvangst nemen voor alle het werk wat hij verricht binnen de vereniging, je hebt dit verdiend Gerie! Daarna was het moment dan eindelijk daar. De sleutel van ’t Baggergat werd overhandigd door onze burgemeester Nelly Kalfs. De carnaval is officieel begonnen!

Elk jaar gaan wij naar de optocht in Lent kijken en zo ook dit jaar. Gelukkig ging de optocht door. Zoals altijd was het weer een geweldige optocht. Het was verstandig geweest om daarna misschien even onze rust te pakken. Maar tsja, iedereen die ons kent weet dat dat geen optie is. Wij gingen daarom nog even ‘de Spil’ in. Uiteindelijk moesten we toch echt gaan want ’s avonds was het feest in ‘de Kolk’. Ons vertrouwde plekske in ons eigen durpke!

20.11 uur, de feestavond is officieel begonnen. Na het officiële gedeelte zoals de proclamatie voorlezen, onderscheidingen uitdelen en het benoemen van de grootste kleibakker en de oudste inwoner gingen wij de openingsdans doen. Hiermee was de feestavond officieel geopend. Wat was het geweldig! De zaal was goed vol en dit doet ons goed. De muziek werd verzorgd door de band ‘Nicky’s Pride’. Het feest ging door tot in de late uurtjes.

Zondagochtend; het was weer een kort nachtje maar door alle adrenaline ben je dat snel vergeten. Om 11 uur werden we opgehaald met de Prinsenwagen. We reden een rondje door Haalderen. En ook dit was weer geweldig! Mensen die zwaaien achter het raam, dat geeft je zo’n geweldig gevoel! We zouden verzamelen op het Moosplein. Als verrassing stond carnavalsvereniging ‘de Geintrappers’ uit Bemmel er. Ze deden ook mee aan de optocht in Haalderen. Vele loopgroepen en praalwagens waren aanwezig. Een hele mooie opkomst en dat leidde tot een fantastische optocht door ’t Baggergat. Dit maakte het voor de jury ook lastig om alles te beoordelen en winnaars aan te wijzen.

Die middag stond er weer een feest in ‘de Kolk’ gepland. Ik kan niks anders zeggen dat het ook nu weer volle bak was. De muziek werd deze keer gedaan door DJ Eleven. Een groot feest. Aan het einde van de dag was de prijsuitreiking voor de mooist versierde straat, het mooist versierde huis, duo jeugd, groepen jeugd, duo volwassenen en praalwagens. En toen zat de zondag er alweer bijna op, maar eerst nog even door naar de verlichte optocht in Gendt. Ook dit was een hele ervaring om mee te maken. Straten vol met mensen en heel veel praalwagens en loopgroepen. Ook deze dag was weer meer dan geslaagd.

De maandag begon rustiger voor ons. Dit was ook wel fijn want we hadden na de optocht nog een kleine afterparty gehad.  Overdag hadden we even de tijd voor ons zelf. Dit was ook wel fijn, want je hebt zoveel meegemaakt in de laatste paar dagen. We besloten om naar Kleve te gaan en daar de optocht te gaan bekijken. Dit is wel even heel wat anders dan wat we hier gewend zijn. De praalwagens zijn niet super maar in Kleve kan werkelijk alles. Enorm hard geluid vanuit de praalwagens, onwijs veel snoepgoed en heel veel drank!!

’s Avonds stond de pubquiz gepland in ´de Kolk´. Deze pubquiz werd georganiseerd door Betty Paul. Zoals altijd doet ze dit fantastisch. Ook wij als prinsenpaar hadden een eigen ronde. De vragen voor deze ronde hadden wij bedacht en ik kan je vertellen dit waren niet de makkelijkste vragen over ons. De winnaars van de pubquiz waren de Dolly Dots, gefeliciteerd meiden! Ook na deze avond konden we niet meteen naar huis gaan. Dus er stond weer een afterparty gepland. Dit feestje ging weer door tot in de late uurtjes, of nouja ik kan beter zeggen tot vroeg in de ochtend.

Na zo´n kort nachtje was onze laatste dag van de carnaval alweer aangebroken. Op de momenten dat we even samen waren hebben we zo vaak tegen elkaar gezegd dat deze dagen voorbij vliegen. Je wordt echt geleefd deze dagen. Ondanks de korte nachten blijf je maar doorgaan. Zodra je de kleding weer aantrekt krijg je meteen weer dat gevoel en als je dan zalencentrum ´de Kolk´ binnenkomt begint het feestje weer. Dinsdagmiddag is altijd de jeugdmiddag. De muziek werd gedaan door Mighty Mike en DJ Alex. Wist je dat DJ Alex de taart van ons in ontvangst heeft mogen nemen samen met Benjamin? Het was dan ook fantastisch dat zij ook hierbij aanwezig waren en  muziek mochten draaien tijdens deze middag. En wat deden ze het weer goed! Ook kreeg ik iets terug deze middag wat ik zaterdag ineens kwijt was, mijn scepter. Jeugdprinses Amy had een cadeautje voor ons en dat was De Scepter. Nou jongens, dat feestje gaat er dus komen! De jeugdmiddag was geslaagd. Clown Qlick was aanwezig, er wordt geschminkt en natuurlijk werden er vele dansjes gedaan. Een top middag!

En toen was het moment dan echt daar, de steken moesten af. Een officieel moment waar je normaal niet veel van mee krijgt. Het is een moment dat je een brok in je keel krijgt. Als vereniging ga je elkaar bedanken voor de geweldige carnaval en daarmee is de carnaval van 2023 geëindigd. Die avond moesten we namelijk in Angeren, ook wel ‘de Narrenpoel’ genoemd tijdens de carnaval, de sleutel inleveren. Prins Dennis onder Hoogspanning en prinses Kelly waren hier ook aanwezig. We waren deze keer niet in ornaat maar gewoon in carnavalskleding. Het was een super feest alleen bij ons was de energie op. Het was intens maar zo geweldig mooi.

Wij willen onze familie, vrienden, de vereniging, zalencentrum ‘de Kolk’, alle sponsoren en natuurlijk alle feestgangers die erbij aanwezig waren deze dagen bedanken voor alles. Zonder jullie was deze carnaval niet zo’n groot succes geworden! Op naar volgend jaar…. Nog maar 51 weken!